Головна Мета

Мета

Починаючи з 2018 року Громадська спілка «Всеукраїнська футбольна ліга учасників та ветеранів АТО» проводить всеукраїнський футбольний турнір «Відкритий чемпіонат України Героїв АТО».

Ідея проведення футбольного турніру, в якому захисники Вітчизни могли б у чесній спортивній боротьбі на футбольному полі виявити сильнішого, проявити свої вміння, майстерність та спортивний гарт, виникла не на порожньому місці. Федерація футболу України на чолі з президентом Андрієм Павелком не лише неодноразово наголошувала на доцільності проведення подібних змагань, а й надавала всіляку допомогу Героям АТО. На даний момент не менше, а то й більше значення для наших Героїв має спортивно-психологічний аспект. Бійцям, які пройшли горнило війни, треба надати можливість якнайшвидше адаптуватися до мирного життя, зробити все можливе, аби Герої у мирному житті відчували свою значущість, свою потрібність, могли, врешті решт, просто відпочити й зайнятися спортом. І один із таких шляхів, достоту простий, але водночас необхідний – футбол. «Гра мільйонів» може творити справжні дива. Це доведено уже неодноразово. Вона, мов та трава, вкорениться і проросте навіть на асфальті, без особливих передумов, даруючи своїм прихильникам море позитивних емоцій. Маючи яскраво виражений соціальний аспект, футбол може і повинен дозволили чинним і колишнім бійцям АТО швидше адаптуватися до мирного життя, забути про жахи війни і відчути справжній смак життя, який є у футбольного матчу.

Останнім часом футбольні турніри за участю воїнів АТО не були рідкістю, проте вони мали розрізнений характер. Приймаючи виклик часу, Громадська спілка «Всеукраїнська ліга учасників та ветеранів АТО» за підтримки Федерації футболу України, Міністерства оборони України, Міністерства молоді та спорту України, Асоціації ветеранів футболу України та ТОВ «Агробізнес» вирішили проводити повноцінний і регулярний Відкритий чемпіонат України з футболу Героїв АТО.

Чемпіонат проводитиметься за зональним принципом. Команди, поділені на п’ять груп за територіальним критерієм, у двоколовому турнірі (матчі вдома й на виїзді) визначать переможців та призерів. Після цього найкращі команди з груп у столиці країни у середині жовтня, якраз до свята Дня захисника України, проведуть «турнір чемпіонів», який і визначить найкращу команду (більше подробить про формат турніру читайте у «Регламенті змагань»).

Однак, віншуючи майбутнього чемпіона, який отримає численні нагороди та призи, як командні, так і індивідуальні, першочергово варто наголосити, що переможених у турнірі не буде. Організатори турніру разом зі своїми партнерами будуть намагатися нагороджувати кожну команду, кожного її виконавця. Арбітраж, оренда стадіонів та футбольних полів, м’ячі, комплекти форми – усе це учасникам турніру буде надано організаторами чемпіонату. Від учасників змагань потрібно, в першу чергу, бажання грати в футбол. Решту футбол візьме на себе.

Чи не єдиний нюанс – у заявці на календарний матч, в якій мають бути внесені прізвища 18 футболістів, 13 із них мають бути безпосередніми учасниками АТО, решту (5 гравців) можна комплектувати за рахунок звичайних військовослужбовців. У заявці на сезон, відповідно, із 30 гравців щонайменше 20 мають бути учасниками АТО.

Варто також зазначити, що Відкритий чемпіонат України Героїв АТО жодним чином не буде прив’язаний до політичного життя країни, до якоїсь політичної партії чи окремого політика. Це будуть змагання, в яких на першому, другому й інших місцях буде винятково футбол. Лише футбол. На відьом полюють в інших місцях. Не вірите? Тоді ласкаво просимо!

Відкритий чемпіонат України Героїв АТО – це не така собі Ліга за інтересами. До складу будь-якої із зональних груп може долучитися команда, створена із учасників АТО. Жодних вступних внесків за участь у змаганнях платити не треба. Засновники та партнери турніру самостійно вирішують всі ці (й інші) організаційні питання. Єдина засторога: долучитися до Відкритого чемпіонату України Героїв АТО можна лише до початку турніру, пройшовши обов’язкову, проте позбавлену бюрократичних чинників процедуру реєстрації команди.

Головою оргкомітету Відкритого чемпіонату України Героїв АТО обрано віце-президента Федерації футболу України Олега Собуцького, який має високий авторитет не лише серед футбольної спільноти, а й у військових колах та багато допомагає армії. В тому числі, організувавши Національну збірну України серед ветеранів, головною метою якої є саме підтримка військових у зоні АТО.

Співголовою турніру став заслужений тренер України, голова Комітету національних збірних команд ФФУ Мирон Маркевич, заступниками голови – радник Міністра оборони України Дмитро Грищенко, командир військової частини МО України Олег Нечаєв, голова Спілки воїнів АТО Хмельниччини Сергій Чиж.

Серед членів оргкомітету – голова Вінницької обласної федерації футболу Ігор Гатауллін, перший радник президента ФФУ, голова Чернівецької обласної федерації футболу Василь Орлецький, головний тренер ветеранської збірної України Анатолій Дем’яненко, головний тренер юнацької збірної України U-16 Володимир Єзерський, віце-президент АВФУ Сергій Нагорняк, а також представники силових відомств і військових частин.

Не вагайтесь, ставайте частиною Відкритого чемпіонату України Героїв АТО!

Грайте в футбол, вболівайте за улюблені команди!